+420 737 828 104
info@terezacechova.com
ONLINE / Matoušova 5, Praha 5
Follow:

Trápí vás strach a úzkost?

Máte (psychosomatické) poruchy zažívání?

Hledáte alternativní řešení?

Jsem schopná vám pomoci i z pohodlí domova.

Když jsem trpěla psychosomatickými potížemi, přála jsem si, aby existoval někdo, jako jsem teď já. Kdo prošel něčím podobným, vysvětlí mi, co se se mnou děje a poradí něco lepšího než „máš to ze stresu, tak se uklidni“.

Kdo mě nebude nutit do drastické diety, cvičení a bude k tomu přistupovat laskavě. S pochopením.

Někoho, kdo mě cestou ke zdraví provede a ušetří mi čas a peníze.

Vycházím z vlastních několikaletých zkušeností a studijních znalostí.

Mým cílem je naučit vás dívat se na zdravotní potíže jinak a dát vám do rukou akční kroky a nástroje, přizpůsobené vašemu dennímu režimu, aby se vám konečně ulevilo.

Plánujete svůj čas podle toho,
zda je v blízkosti WC?
Zůstáváte ze strachu raději doma v izolaci?

Nabídka poradenství

Discovery call

0 /15min

15min konzultace zdarma, abychom mohli posoudit, zda si „sedneme“.

Měsíční program

3500 /měs.

Individualizovaný měsíční program, před kterým vyplníte odborné dotazníky a dle nich probereme váš stav, životní styl a individuální akční kroky k nápravě vašich potíží. Je potřeba počítat s malými změnami ve vašem životním stylu.

Jednorázová konzultace

990 /60min

Pokud jste přesvědčeni, že potřebujete individuální přístup, hlubší probrání těchto témat a jejich dopadu na váš život, nabízím individuální jednorázovou konzultaci online formou nebo osobně.

Zlepšení potíží bývá již po prvních týdnech spolupráce, záleží ovšem na vašem odhodlání. Počítejte se spoluprací minimálně měsíc na pravidelné bázi.

potíže Co můžeme řešit

 • dráždivý tračník a nervózní zažívání,
 • nadýmání a křeče,
 • reflux a pocit na zvracení/nevolnost,
 • úzkost a panické ataky,
 • stažený hrudník a dušnost,
 • bušení srdce,
 • strach a agorafobie,
 • třes a mravenčení v končetinách,
 • bolesti hlavy,
 • závratě a malátnost,
 • hypersenzitivita na hluk a světlo,
 • nespavost, únava a slabost,
 • postvirový / únavový syndrom,
 • depersonalizace a derealizace, mozková mlha.
Jste připraveni něco ZMĚNIT,
jen nevíte co a jak?
Jste tu správně.

spolupráce Co vás čeká

1x za týden společná konzultace (osobně nebo online) s jasně definovanými akčními kroky pro vaše individuální potíže.

V kombinaci s mojí podporou a doplňkovými technikami budete mít individualizovaný regenerační program, který bude zahrnovat:

 • důkladné seznámení se s vaším životním stylem + denním režimem a přizpůsobení akčních kroků na míru,
 • vysvětlení mechanismu a příčiny vašich zdravotních potíží (fyziologická i psychosomatická příčina),
 • akční kroky k vyřešení potíží, které budeme zařazovat postupně dle vašich možností,
 • zmapování a vyřešení stresorů,
 • úprava denního režimu / time-management,
 • úprava stravy a hydratace,
 • eliminace potravinových intolerancí,
 • spánkový režim a spánková hygiena,
 • doporučené cviky/pohyb – i pro osoby s nulovou kondicí,
 • techniky pro mentální zdraví a osobní rozvoj,
 • dechové, relaxační a meditační techniky,
 • doporučení na odborníky (fyzioterapie, nutriční terapie, psychoterapie…) a odborná vyšetření,
 • a další.

V čem je mé poradenství speciální? 👀

Kombinuji všechny dostupné metody, které jsou s úzkostmi, trávením a únavou úzce spojeny,
a které jsem u žádného jiného odborníka nenašla. 

🚫 UPOZORNĚNÍ 🚫
V rámci soukromých zpráv přes sociální sítě rady neposkytuji.
Bylo by to ode mě neprofesionální a neetické.
Neexistuje totiž jedno univerzální řešení pro všechny
a s tím je potřeba počítat.

Co říkají klienti

 • Při studiu na VŠ se u mě projevily začínající úzkosti, únava, pálení žáhy a průjem. Taky jsem neustále klepal nohou a nic na to nepomáhalo. Pořád jsem zkoumal, jakou závažnou diagnózu asi mám. Tereza mi poskytla podporu a dala věci do souvislostí, takový balík informací jsem nikde jinde nenašel. Když člověk začíná řešit zdravotní potíže, lehce se v informacích ztratí. Věděl jsem, na co se nově zaměřit, jak informace hledat, ověřovat a jak si mohu pomoci změnou životního stylu a doplňky. Už během pár dní po dodržování doporučení od Terezy se potíže uklidnily. Takže pokud je člověk ochotnej udělat v životě změnu, spolupráce s Terezou dává smysl.
  Matěj P. (20), úzkost a trávicí potíže
 • Díky vytíženému dennímu režimu a psychice se mi rozjela ulcerózní kolitida. Trápily mě celodenní průjmy s krví, ztráta váhy, únava, nechuť cokoliv řešit a dělat. Tereza mě provedla mnoha kroky ke zlepšení mojí životní situace. Překopala mi způsob stravování, naučila mě vařit (!), a dala mi vychytávky na ušetření času a peněz. Poradila potravinové doplňky a techniky na práci s psychikou. Teď spokojeně tloustnu a na záchodě již nebydlím. 🙂 Jen je třeba zmínit, že zavedením změn se náhle člověk neuzdraví jak mávnutím kouzelného proutku. Je třeba vytrvat alespoň měsíc. A u autoimunit, jako mám já, to je mnohdy práce na celý zbytek života.
  Vítězslav Č., úzkost a ulcerózní kolitida
 • 6 let mě trápí dráždivý tračník. Měla jsem pocit, že nehrála roli strava, stres ani změna prostředí, že se mi to děje "jen tak", jen abych nebyla v klidu. Nic nezabíralo. Již před první konzultací jsem následovala Terezy doporučení a pozorovala jsem viditelné změny v mém trávení. Následně mi Tereza byla neustále k dispozici, komplexně se věnovala mému zdravotnímu stavu a dávala mi jasná doporučení v oblasti stravy, denního režimu a psychohygieny. Taky pro mě byly příjemnou novinkou sebekoučovací techniky (psaní do zápisníku). Takový obsah informací za tak krátkou dobu mi ještě nikdo jiný nedal, ne takto v souvislostech. Už teď se cítím líp, že konečně někdo pochopil moje problémy. Spolupráci s Terezou velmi doporučuji.
  Lucie M., dráždivý tračník
 • Po porodu jsem se cítila na nic, trápila mě diastáza, projevilo se u mě začínající vyhoření a neměla jsem chuť cokoliv dělat. Objevily se i kožní potíže. Díky komunikaci s Terezou jsem absolvovala odborná vyšetření a zjistili mi histaminovou intoleranci. Tereza mi ukázala souvislosti mé stravy a potíží a dala inspiraci na změny. A také kroky k tomu, jak se o sebe začít zase starat. Změnila mi pohled na stravování, práci s psychikou a pohyb a došlo mi, že člověk musí začít nejprve u sebe.
  Jiřina V., psychika a trávicí potíže
Chcete svůj vlastní recept na zdraví?
Udržitelnou změnu životního stylu?
Jdeme na to! 👇

Poradenství není náhradou odborné lékařské péče.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2023/12/konzultace-nebo-edukace.png); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); } #cata_button_j8vcivzskj.cata-button{}#cata_button_j8vcivzskj.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_j8vcivzskj.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_pricetable_3vz210t2p8 .ptable-content{ background-color: #ffffff; } #cata_pricetable_z0hbp3pcjg .ptable-content{ background-color: #ffffff; } #cata_button_twiom6un2p.cata-button{}#cata_button_twiom6un2p.cata-button .cata-btn{color: #FFFFFF; background-color:transparent}#cata_button_twiom6un2p.cata-button .cata-btn:hover{color: #FFFFFF; background-color:#e49497} #cata_pricetable_ak82x67zce .ptable-content{ background-color: #ffffff; } #cata_button_oirzh0gmbl.cata-button{}#cata_button_oirzh0gmbl.cata-button .cata-btn{color: #1A1A1A; background-color:transparent}#cata_button_oirzh0gmbl.cata-button .cata-btn:hover{color: #FFFFFF; background-color:#e49497} #list_n5b0asnd0g li{ color: #000000;}#list_n5b0asnd0g li:before{ color: #e5b1b3;} #list_l3lxbo6rjb li{ color: #000000;}#list_l3lxbo6rjb li:before{ color: #e5b1b3;} #cata_button_970gn5qvbp.cata-button{}#cata_button_970gn5qvbp.cata-button .cata-btn{color: #ffffff; background-color:#e49497}#cata_button_970gn5qvbp.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff; background-color:#dfa1a3} #separator_pih .cata-sep-holder .cata-sep-line{ border-color: #ddc3ca;}