+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Spolupráce ONLINE nebo osobně v Praze
Follow:

Tereza, těší mě 👋

Jsem health coach, mentorka a lektorka s celostním přístupem ke zdraví. Mířím tedy na propojení těla-duše-mysli. Nestačí mi totiž odpověď lékařů „máte to ze stresu“.

Zabývám se tématem psychosomatických onemocnění, úzkostmi, trávicími potížemi a únavovými stavy.

Jsem manželkou, dcerou, sestrou a donedávna i zaměstnankyní v korporátním světě. Rozhodla jsem se jít svou vlastní cestou při hledání léčby nejrůznějších zdravotních potíží, jelikož mi nedostačovala péče západní medicíny. Uchyluji se proto ke studiu alternativních možností, jak pomoci vlastnímu tělu k samoléčbě – to je totiž schopnost, kterou má každý z nás.

Abych propojila moudrost východu a západu, věnuji se tradiční čínské medicíně a dívám se na zdraví člověka holisticky. Tyto principy propojuji s poznatky moderní medicíny a vědeckými studiemi a předávám je svým klientům. Hledám informace z českých i zahraničních zdrojů a pátrám po souvislostech – jak naše tělo a mysl funguje a co vše to ovlivňuje.

Někdy mi přijde, že nikdo nemá více knížek po bytě, než já.😬

Můj příběh

Studovala jsem gymnázium a ekonomickou VŠ. V tom věku jsem samozřejmě netušila, co se mnou bude, co je můj životní smysl a co chci. Rodiče řekli, že s ekonomkou to daleko dotáhnu, ať jdu pracovat do banky, tam že jsou velký peníze. Haha.

Plný úvazek, k tomu dálkové studium vysoké školy, tzn. studium po nocích, a také každodenní párty mě v mých dvaceti dohnaly. Nespala jsem, nejedla. Pomáhala mi káva, ibalginy a hodně korektoru na kruhy pod očima. Pár let to tělo zvládalo, ale pak přišla únava, migrény a trávicí potíže. Podle lékařů jsem byla zdravá, při diagnostických testech nic nenašly (a že jich bylo!) a prý že je to ze stresu. Že tohle teď mají všichni a že se stačí „jen“ uklidnit. Dvakrát haha.

Z ibalginu mě bolel žaludek. Pak už mi na migrény ani nezabíral. Také mi začal reflux jícnu. Léky na bolest žaludku způsobily další potíže (zácpa, křeče, nadýmání, průjem apod.). Špatné trávení mi nedovolovalo jíst, po všem mi bylo těžko a na zvracení, měla jsem nízký tlak, a pak jsem omdlévala. Něco z toho lékaři přisuzovali snížené funkci štítné žlázy, kterou mi v pubertě diagnostikovali.

V návaznosti na stresové vypětí a špatnou životosprávu se u mě rozvinul syndrom dráždivého tračníku, který prý nelze léčit, jen potlačit. Zůstávala jsem raději doma, stranila se lidí a společných akcí, bála jsem se cokoliv jíst, jen abych neměla zase potíže s trávením. Zažívala jsem obrovský stres, strach a obavy, hlavně z otevřených a uzavřených míst. Z toho všeho pak člověk ztrácí na váze, je psychicky na dně a hodně unavenej.  A začne hledat pomoc jinde.

Nemohla jsem prostě uvěřit tomu, že jsem odkázaná na lékaře a jejich verdikt „je to ze stresu“. Že mi nemá už kdo jiný pomoci a já budu celý život hasit potíže několika léky. Které mimochodem nezůstaly u jednoho, ale vršily se, jak se přidávaly nežádoucí vedlejší účinky. Že mi bude pořád nedobře a budu se s tím muset smířit a naučit se s TÍM žít. Že budu věčně raději doma v klidu, budu muset rušit akce na poslední chvíli, budu zažívat nepohodlí po těle… Tohle přece nemůže být ta správná cesta?! Recept na spokojený a naplněný život?!

„Vyzkoušela“ jsem si pro jistotu i PCOS, vyhoření a depresi, i postvirový únavový syndrom.

Tak jsem si pak našla svoji alternativní cestu. Hledala jsem ji ale několik let a stála mě mnoho pokusů a omylů, mnoho času a peněz. Vyzkoušela jsem nespočet terapií, všemožné diety, potravinové doplňky,… všechny zaručené rychlé recepty na zdraví. A samozřejmě, kupodivu, nic nepomohlo.

Pak mě nadchla přírodní léčba – bylinky, akupunktura, aromaterapie, terapie dotekem, práce s tělem, práce s psychikou, dechové techniky, meditace a další druhy terapií. Dávala mi největší smysl, protože byla laskavá, vracela se svým přístupem k člověku, k našemu nitru, k vědomí, k základům. Začala jsem si všímat, že vše, co k samoléčbě potřebujeme, je buď v nás nebo kolem nás (v přírodě). Že jsme vlastně schopni si pomoci z velké části sami, třeba jen změnou životního stylu. Jiným pohledem na to, co „dáváme“ do těla, ať už je to jídlo nebo emoce. Že to, co nás během života a ve škole učili, může být i úplně jinak. Možná že to v tu dobu i bylo jinak, kdoví. Svět kolem nás se poměrně rychle mění, jen my (lidé) jsme svou přirozeností pomalejší. Už je na čase si to přiznat.

To mě na jednu stranu uklidnilo, na druhou stranu vyděsilo – jak si mám pomoci přírodou, SAMA, když já jsem ta, která se do dané situace/nemoci/bolesti dostala? (Svým životním stylem a návyky, nevhodnou stravou, převzatými vzorci z rodiny, svými rozhodnutími atd.). Jak mám s tímhle varovným signálem teď naložit?

V první řadě jsem se potřebovala zrelaxovat. Zastavit, zpomalit. Dosytit se, protože jsem neměla z čeho brát. Spojit se se svým tělem – což zní dost ezotericky, alespoň na začátku. A najít kuráž k tomu, začít se sebou něco dělat. Protože popravdě: pokud nezměníme to, co žijeme doposud, těžko se změní naše nemoc/bolest.

A jediná chvíle, kdy jsem se takto uvolnila, bylo při masáži. Dotek fakt „léčí“. A začít najednou vnímat svoje tělo a dostat od něj odpověď, jak mu můžete pomoci, je nevyjádřitelné štěstí. Jen chvíli pobýt, být skoro až „donucena“ zastavit se – pobytem na lehátku – a nemít co k řešení. To je v dnešní době velký oříšek – nic neřešit. Třeba jen čumět do zdi. To umí málokdo. Většinou nám naše mobily a jiné vjemy nedovolí být v nečinnosti, stále přijímáme nejrůznější vjemy. Tohle už není haha, to je důležitá věc.

V hlavě mi bliklo, že tohle bude ta správná cesta. Opustila jsem korporátní svět a pomáhám lidem, jako jsem byla já. Způsobem, který pomohl mně. Protože jsem tenkrát nikoho takového nenašla, když jsem potřebovala.

Vymyslela jsem tedy vlastní techniky a přístup, kterými jsem se zbavila (přírodně a bez léků) všech potíží.

Tenkrát by mi stačily vlastně jen informace, které předávám vám při masážích a konzultacích. Informace, že to může být jinak, že vaše situace je jen dočasná a lze ji změnit, pokud ji změnit chcete. A jak přesně ji změnit. Stačilo by mi i ujištění, že v tom nejsem sama a že nejsem blázen 🙂

Čerpám ze zkušeností a studia, které započaly v roce 2017 a stále jsem překvapená, jak je svět a naše zdraví celostní.

VZDĚLÁNÍ / ZKUŠENOSTI

2024 – Studium tradiční čínské medicíny 5 dovedností – TCM Institut – probíhá

vč. studia v oblastech: medicínské minimum, diagnostika z pulzu a jazyka, akupunktura, léčba bylinami (fytoterapie), stravování (dietetika), cvičení Qi Gong, pomocné techniky (tuina, gua sha, baňkování, moxování)

2024 – Poradce pro výživu a suplementaci – probíhá

2024 – Health & wellness coach certification – Felix Hardman, akr. CPD

2023 – Studium RYU Akademie – půlroční

vč. studia v oblastech: holistický zdravý životní styl, stravování dle metabolické typologie, hydratace, spánek a regenerace, stress a time-management, nalezení osobního snu

2023 – Emoční a mentální praxe – vzdělávací seminář RYU Akademie

vlastní praxe na Praze 5

2023 – Kurz Bachovy květové esence
(Škola klinické naturopatie, Praha)

2023 – Seminář Radkin Honzák: Jak se dostat z labyrintu panických záchvatů a úzkostí
2023 – Kurz vědomého dotyku (Touch Therapy, Praha)

2022 – Kurz Aromaterapie pro maséry (Nobilis Tillia, Praha)
2022 – Kurz Masáž těhotných (Stanislav Flandera, zdravotnické zařízení, Praha)
2022 – Kurz Těhotenská masáž (Mama Baby Studio, Praha)
2022 – Kurz Trigger points (EduSpa College, Praha)
2022 – Kurz alfa hladina v relaxačních masážích (EduSpa College, Praha)
2022 – Kurz Baňkování (Masérnička, Praha)
vlastní masérská praxe na Praze 2 a Praze 5

2021 – Rekvalifikační kurz pro obor sportovní a rekondiční masáž (Studio Římská, Praha)
2021 – Kurz Chiromasáž obličeje a šíje + manipulace (Studio Římská, Praha)
2021 – Kurz Havajská masáž Lomi-Lomi (EduSpa College, Praha)
2021 – Seminář Základy aromaterapie (Profesionální aromaterapeutka Ludmila Kotalíková)

Obecně

gymnázium, VŠ, praxe v bankovnictví/finančním sektoru

 

Identifikační údaje

Bc. Tereza Čechová
Koperníkova 2282/4
120 00 Praha 2

IČ: 02027658

Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona, nezapsaná v obchodním rejstříku

Fyzická osoba zapsána v Živnostenském rejstříku od 22.08.2013

Evidující úřad – Úřad městské části Praha 2

Nejsem plátce DPH

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #ffffff;}.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#ffffff !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2022/12/2022_12_21_Tereza-24-of-39-scaled-e1704808638801.jpg); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); } #separator_jza .cata-sep-holder .cata-sep-line{ border-color: #ccb7bd;} #cata_button_dytp3oare7.cata-button{}#cata_button_dytp3oare7.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_dytp3oare7.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497}