+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Matoušova 5, Praha 5
Follow:

Jsem manželkou, dcerou, sestrou a donedávna i zaměstnankyní v korporátním světě. Rozhodla jsem se jít svou vlastní cestou při hledání léčby nejrůznějších zdravotních potíží, jelikož mi nedostačovala péče západní medicíny. Uchyluji se proto ke studiu alternativních možností, jak pomoci vlastnímu tělu k samoléčbě – to je totiž schopnost, kterou má každý z nás.

Abych propojila moudrost východu a západu, studuji tradiční čínskou medicínu a dívám se na zdraví člověka holisticky. Tyto principy předávám svým klientům.

VZDĚLÁNÍ / ZKUŠENOSTI

2023

Studium tradiční čínské medicíny – TCM Institut – obsahem je i studium Moderní medicíny
půlroční studium RYU Akademie – holistický přístup ke zdraví, osobní rozvoj
vlastní praxe na Praze 5
Bachovy květové esence (Škola klinické naturopatie, Praha)
Seminář Radkin Honzák: Jak se dostat z labyrintu panických záchvatů a úzkostí
Kurz vědomého dotyku (Touch Therapy, Praha)
Kurz Feldenkreisova metoda pro začátečníky (Tereza Vohryzková, Praha)
vlastní praxe Praha 5

 

2022
Kurz Aromaterapie pro maséry (Nobilis Tillia, Jana Urbanová – profesionální aromaterapeutka, Praha)
Kurz Masáž těhotných (Stanislav Flandera, zdravotnické zařízení, Praha)
Kurz Těhotenská masáž (Mama Baby Studio, Praha)
Kurz Trigger points (EduSpa College, Praha)
Kurz alfa hladina v relaxačních masážích (EduSpa College, Praha)
Kurz Baňkování (Masérnička, Praha)
vlastní praxe na Praze 2 a Praze 5

 

2021

Rekvalifikační kurz pro obor sportovní a rekondiční masáž (Studio Římská, Praha)
Kurz Chiromasáž obličeje a šíje + manipulace (Studio Římská, Praha)
Kurz Havajská masáž Lomi-Lomi (EduSpa College, Praha)
Seminář Základy aromaterapie (Profesionální aromaterapeutka Ludmila Kotalíková)

 

Obecně

gymnázium, VŠ, praxe v bankovnictví/finančním sektoru

 

Identifikační údaje

Bc. Tereza Čechová
Koperníkova 2282/4
120 00 Praha 2

IČ: 02027658

Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona, nezapsaná v obchodním rejstříku

Fyzická osoba zapsána v Živnostenském rejstříku od 22.08.2013

Evidující úřad – Úřad městské části Praha 2

Nejsem plátce DPH

Můj příběh

Studovala jsem gymnázium a ekonomickou VŠ. V tom věku jsem samozřejmě netušila, co se mnou bude, co je můj životní smysl a co chci. Rodiče řekli, že s ekonomkou to daleko dotáhnu, ať jdu pracovat do banky, tam že jsou velký peníze. Haha.

Plný úvazek, k tomu dálkové studium vysoké školy, tzn. studium po nocích, a také každodenní párty mě v mých dvaceti dohnaly. Nespala jsem, nejedla. Pomáhala mi káva, ibalginy a hodně korektoru na kruhy pod očima. Pár let to tělo zvládalo, ale pak přišla únava, migrény, trávicí potíže a úzkostné stavy. Podle lékařů jsem byla zdravá, při diagnostických testech nic nenašly (a že jich bylo!) a prý že je to ze stresu. Že tohle teď mají všichni a že se stačí „jen“ uklidnit. Dvakrát haha.

Z ibalginu mě bolel žaludek. Pak už mi na migrény ani nezabíral. Léky na bolest žaludku způsobily další potíže. Špatné trávení mi nedovolovalo jíst, po všem mi bylo těžko a na zvracení, měla jsem nízký tlak, a pak jsem omdlévala. Z toho všeho pak člověk hubne a je unavenej. A začne hledat pomoc jinde.

Nemohla jsem prostě uvěřit tomu, že jsem odkázaná na lékaře a jejich verdikt „je to ze stresu“. Že mi nemá už kdo jiný pomoci a já budu celý život hasit potíže několika léky. Které mimochodem nezůstaly u jednoho, ale vršily se, jak se přidávaly nežádoucí vedlejší účinky. Že mi bude pořád nedobře a budu se s tím muset smířit a naučit se s TÍM žít. Tohle přece nemůže být ta správná cesta?!

Tak jsem narazila na alternativní cestu. Nadchla mě přírodní léčba – bylinky, akupunktura, aromaterapie, masáže, terapie dotekem, práce s tělem, práce s psychikou, meditace a další druhy terapií. Začala jsem si všímat, že vše, co k samoléčbě potřebujeme, je buď v nás nebo kolem nás (v přírodě). Že jsme vlastně schopni si pomoci z velké části sami. To mě na jednu stranu uklidnilo, na druhou stranu vyděsilo – jak si mám pomoci SAMA, když já jsem ta, která se do dané situace/nemoci/bolesti dostala? (Svým životním stylem a návyky, nevhodnou stravou, převzatými vzorci z rodiny, svými rozhodnutími atd.).

V první řadě jsem se potřebovala zrelaxovat. Zastavit, zpomalit. Spojit se se svým tělem – což zní dost ezotericky, alespoň na začátku.

A jediná chvíle, kdy jsem se uvolnila, bylo při masáži. Dotek fakt „léčí“. A začít najednou vnímat svoje tělo a dostat od něj odpověď, jak mu můžete pomoci, je nevyjádřitelné štěstí. Jen chvíli pobýt, být skoro až „donucena“ zastavit se – pobytem na lehátku – a nemít co k řešení. To je v dnešní době velký oříšek – nic neřešit. Třeba jen čumět do zdi. To umí málokdo. Většinou nám naše mobily a jiné vjemy nedovolí být v nečinnosti, stále přijímáme nejrůznější vjemy. Tohle už není haha, to je důležitá věc.

V hlavě mi bliklo, opustila jsem korporátní svět a pomáhám lidem, jako jsem byla já. Způsobem, který pomohl mně. Protože jsem tenkrát nikoho takového nenašla, když jsem potřebovala. Tenkrát by mi stačily vlastně jen informace, které předávám vám při masážích a konzultacích. Informace, že to může být jinak, že vaše situace je jen dočasná a lze ji změnit, pokud ji změnit chcete. A jak přesně ji změnit. Stačilo by mi i ujištění, že v tom nejsem sama a že nejsem blázen 🙂

Čerpám ze zkušeností a studia, které započaly v roce 2017.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #ffffff;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#ffffff !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2022/02/o-mne-scaled.jpg); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); } #cata_button_si3xigz5tr.cata-button{}#cata_button_si3xigz5tr.cata-button .cata-btn{color: #FFFFFF; background-color:#e49497}#cata_button_si3xigz5tr.cata-button .cata-btn:hover{color: #FFFFFF; background-color:#dfa1a3} #cata_button_fdicok1kn3.cata-button{}#cata_button_fdicok1kn3.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_fdicok1kn3.cata-button .cata-btn:hover{color: #FFFFFF;border-color:#e49497; background-color:#e49497}