+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Spolupráce ONLINE nebo osobně v Praze
Follow:

Aroma masáž je relaxační typ masáže, při které zařazujeme vonné esence, tzv. éterické oleje, pro zvýšení harmonizačního účinku při aktuálně řešených zdravotních potížích.

Využití těchto látek řeší alternativní medicínský směr tzv. aromaterapie. Základním nástrojem, s nímž pracuje, jsou éterické oleje (někdy se jim také říká esenciální oleje) a další extrakty ze siličnatých rostlin (např. absolue a extrakty CO2). Éterické oleje jsou koncentrované, vysoce těkavé vonné látky, obvykle tekutiny, které se získávají z různých částí rostlin (především procesem destilace): z květů, listů, kořenů, kůry, pryskyřice, stonků, plodů, jehličí atd. Důležitou roli hrají také rostlinné oleje, jako nosiče éterických olejů.

Ve své praxi využívám rostlinné oleje lisované za studena v bio kvalitě a éterické oleje značky Nobilis a Eoné, jelikož mám s nimi ty nejlepší zkušenosti.

Éterické oleje slouží k ovlivňování fyzického, psychického a emočního stavu člověka pomocí chemických složek, které obsahují, s cílem odstranit nerovnováhu a navodit harmonii. Aplikují se převážně přes kůži pomocí masáže, obkladů, koupelí a inhalací. Přes pokožku a sliznice pronikají do krevního řečiště a při inhalaci rychle ovlivňují centrální nervový systém a limbický systém.

Použitím olejů můžeme ovlivnit jak bolest ramenních svalů a zad, tak i bolest hlavy, PMS, revma, artritidu, trávicí potíže… ale i nízkou sebedůvěru, úzkost, přepracování a mnoho dalšího.

Nejraději využívám tzv. intuitivní aromaterapii, kdy si klient přičichne k lahvičce s olejem a vybírá bez racionálního úsudku – nikoli na základě chemického profilu či znalosti tradičního použití, ale na základě vnitřního impulsu vyvolaného pocitem z vůně či energie éterického oleje. Zároveň ovšem musíme z nabídky vybraných olejů vyloučit ty nevhodné – např. z hlediska zdravotního stavu klienta (kontraindikace). Zde tedy zasahuji já 🙂

Průběh masáže

Po přivítání se usadíte a povíte mi, jaký jste měli den a co Vás aktuálně trápí (akutní / chronické zdravotní potíže, emociální vytížení, stres…). Na základě těchto informací společně vybereme éterický olej, který vhodně naředíme v zahřátém rostlinném oleji.

Po odložení oděvu následuje samotná masáž v délce dle Vašeho výběru. Začínáme pomačkáním reflexních zón přes ručník a pokračujeme masáží jednotlivých částí těla – záda a šíje, nohy zezadu, nohy zepředu, ruce, hlava a obličej.

Po dokončení hmatů Vás osuším ručníkem od oleje. (Není k dispozici sprcha.)

Po skončení masáže budete mít prostor na relaxaci a občerstvení.


.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #ffffff;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2022/02/aromaterapie-scaled.jpg); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); } #cata_button_2v39d36gas.cata-button{}#cata_button_2v39d36gas.cata-button .cata-btn{color: #FFFFFF; background-color:#e49497}#cata_button_2v39d36gas.cata-button .cata-btn:hover{color: #FFFFFF; background-color:#dfa1a3}