Masáž v těhotenství? ANO!

Masáž v těhotenství? ANO!

Možná to znáte z vlastní zkušenosti. Blízcí se k vám chovají opatrně, jako k nemocné? Některé aktivity jste musela omezit. Chcete o sebe i tak pečovat, ale nevíte jak? A třeba taky ulevit těhotenským potížím? 🤢 Máte obavy, zda jsou pro vás určité činnosti v těhotenství bezpečné?

Tak přesně pro vás je tu TĚHOTENSKÁ MASÁŽ.

🌸 Co je těhotenská masáž?
Masáž plná něhy a polštářků prováděná na boku pro největší pohodlí nastávající maminky. Je vhodná od 14. týdne těhotenství až do porodu (lze i potermínová). Masážní hmaty jsou jemné a bezpečné. Masáž je relaxační, proto nečekejte žádné silové a tlakové techniky. Masírují se záda, ruce a nohy. Hrudník ani bříško se nemasírují.

Pokud by vám zvolená pozice na boku nebyla pohodlná, dají se vymyslet alternativy.

🌸 Proč nemasíruji bříško?
Z mého pohledu je to intimní oblast určená jen pro maminku, případně tatínka. Dotykem přes bříško se rodiče napojují na miminko, komunikují s ním. Do této oblasti by neměl vstupovat nikdo cizí bez dovolení, nejlépe ani nikdo z vašich známých jen tak na potkání (znáte určitě z práce nebo od kamarádek „jééé a můžu si sáhnout?!“). Rozhodně tedy ne masér, u kterého jste například poprvé v životě.

🌸 Výhody těhotenské masáže:
▪ blahodárný vliv na krevní oběh, úpravu tlaku, tepu
▪ uklidňuje maminku i miminko, dopřeje vám chvilku na společné napojení
▪ uvolňuje napětí v kříži a kolem lopatek
▪ pomáhá při křečích, otocích a těžkých nohách
▪ snižuje úzkost, napětí, strach (o miminko, z porodu…)

Vždy vyhledejte profesionálního maséra s certifikací pro těhotenskou masáž, který má znalosti a zkušenosti s tímto typem péče. Tyto zkušenosti a znalosti mají také porodní asistentky nebo duly, kolikrát těhotenské masáže také nabízí.

Více informací o těhotenské masáži se dozvíte tady.

 

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #ffffff;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2022/02/5R1A9141-scaled.jpg); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); }