Masáž po porodu a při kojení

Masáž po porodu a při kojení

Masáž po porodu a při kojení? ANO! 👍

🌸 Je masáž vhodná po porodu?
Ano, masáž je jednou ze způsobů, jak si po porodu dopřát relaxaci a regeneraci. Pomáhá uvolnit napětí v těle, zlepšuje krevní oběh, zvyšuje produkci endorfinů a podporuje klid. Zlepšuje tvorbu mateřského mléka. A KLIDNÁ MAMINKA = klidné miminko (alespoň většinou).

🌸 Kdy začít s masáží po porodu?
Je důležité poslouchat své tělo a respektovat individuální potřeby. Pokud cítím, že potřebuji laskavý dotek a péči a nemám kontraindikace, je masáž pro mě. Obecně platí, že pokud jste měly komplikace během porodu, je lepší se poradit se svým lékařem nebo porodní asistentkou, zda je masáž pro vás vhodná. Pokud jste však měly běžný průběh porodu, můžete začít s jemnou masáží již několik dní po porodu.

👉 já doporučuji začínat s masážemi cca 14 dní po porodu
👉 v případě císařského řezu až po zahojení jizvy

🌸 Uvolňují se do mateřského mléka nějaké toxiny?
Obavy o toxiny v mateřském mléce jsou pochopitelné a je na místě říci, že díky masáži se tělo detoxikuje. Vědecký výzkum však ukazuje, že toxiny se do mateřského mléka uvolňují minimálně a pokud srovnáme obrovský přínos mamince (klid na duši a těle), je to akceptovatelné.
👉 je vhodné nakojit miminko před masáží a/nebo mléko odstříkat na později, pokud se strachujete o vliv masáže na mléko
👉 je důležité se vyvarovat éterických olejů, které mohou změnit chuť mléka nebo mít nežádoucí účinky v době kojení (využívají se většinou stejné oleje jako v těhotenství)
👉 relax během masáže může tvorbu mléka naopak podpořit

🌸 Jak masáž probíhá?
Polohu pro masáž lze volit individuálně – na břiše, na boku, v sedě. Pokud vás trápí bolestivá a nateklá prsa, což je v tomto období pochopitelné, lze hrudník podložit měkkou vrstvou nebo masírovat v jiné poloze.

🌸 Nechci se hnout od svého miminka.
To je naprosto pochopitelné! 🙂 Může s vámi dorazit partner, který vezme miminko na procházku kolem studia, nebo může strávit masáž s námi v místnosti. Je možnost dorazit s kočárkem a nechat miminko spinkat, nebo masírovat na zemi, abyste mohla mít miminko u sebe.

Rezervovat si můžete kteroukoliv masáž z mé nabídky, individuálně vše přizpůsobíme na místě dle vzájemné domluvy.

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #ffffff;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2023/01/rozhovor.png); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); }