+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Spolupráce ONLINE nebo osobně v Praze
Follow:

Jak přírodně spustit porod

Jak přírodně spustit porod

 Ve své praxi se často setkávám s dotazy těhotných klientek, jak se dá přírodně napomoci porodu, aby nemuseli na případné vyvolávání. Technik je několik, většina jsou osvědčené babské rady, ale ty vám poradí i váš ošetřující lékař.

Velký podíl na celé situaci nese i stres. Je potřeba si uvědomit, že termín porodu vám byl vypočítat dle vaší poslední menstruace (ne ovulace) a může se tedy o několik týdnů i lišit. Dbejte na svoji intuici a aktuální zdravotní stav.

Je důležité zmínit, že pro přírodní vyvolávání musí být poloha dítěte v pořádku a děložní hrdlo připravené na porod. To odsouhlasí váš lékař.

Techniky lze provádět od 38.tt, nejúčinnější bývají ke konci 40tt.

 

 1. Těhotenská masáž, na kterou můžete dorazit k certifikovaným masérům nebo porodním asistenkám/dulám (např. i ke mně).
 2. Využití éterických olejů tzv. horké povahy při masáži (hřebíček, skořice, pepř černý, tymián, saturejka, yzop, dobromysl, verbena, máta peprná, zázvor, majoránka). Tyto oleje využívejte po konzultaci s aromaterapeutem nebo v rámci masáže u maséra. Na snížení stresu se může využít i éterický olej levandule, který snižuje stres, adrenalin, zklidňuje psychiku, navozuje pohodu. Ten si můžete pořídit i sami (např. u firmy Nobilis Tilia) a inhalovat ho z lahvičky nebo nanést pár kapek na zápěstí, spánky.
 3. Provádějte si masáž bříška, podbřišku, křížové oblasti. Pomoci vám může i partner. Zde není potřeba žádných rad, následujte intuici a dělejte, co je příjemné.
 4. Mačkejte reflexní body, tzv. aktivně zmáčknout a kroužit dokola cca 2min, v těchto místech:
 • celá oblast šíje (krk, oblast pod lebkou, nad lopatkami a mezi nimi)
 • křížová oblast (kolem křížové kosti nad kostrčí) – tlak dlaněmi po obou stranách, „pohupování“ dlaněmi do stran
 • celá oblast kotníků (vnitřní i vnější strana)
 • paty (vnější i vnitřní strana + linie zespodu chodidla u paty)
 • uprostřed palců na nohou
 • vnější hrana malíků na nohou
 • dlaně – bod mezi palcem a ukazovákem, tam, kde je „masíčko“ a trochu to bolí5. Křížové tejpy – nanese vám je fyzioterapeut nebo masér po masáži. Dávají se na reflexní zóny viz výše.6. Stimulace prsních bradavek (1-2 min silné tření bradavek, 2-3 min přestávka a pak opakovat).
  7. Chůze do schodů, dřepování, pohupování na míči.
  8. Červené víno, kořeněné nápoje (čajový nálev z 1 skořice, 10 hřebíčků, malého zázvoru a 1 polév. lžíce sporýše lékařského v 1 litru vody) – popíjet během dne
  9. Kořeněné a pikantní pokrmy.
  10. Klystýr (po něm hodně pít).
  11. Aniball.
  12. Přirozené prostaglandiny (nechráněný pohlavní styk – mužské sperma obsahuje prostaglandiny, je dobré, když je i žena vzrušená, orgasmus ženy podporuje děložní stahy).
  13. Teplá koupel – lze s éterickými oleji zmíněnými výše.
  14. Homeopatické prostředky (po poradě s homeopatem).
  15. Poslední záchrana: Ricinový koktejl: směs z ricinového oleje s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky,
  16. „Pustit“ miminko = domluvit se s ním, že se na něj už moc těšíte a že může vykouknout na svět.

 

 

 

TAGS:


.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2023/05/1.png); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); }