+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Spolupráce ONLINE nebo osobně v Praze
Follow:

Cyklus měsíce a menstruace

Cyklus měsíce a menstruace

Menstruující žena a měsíc v úplňku. 🌝 Je tam nějaký vztah?

🪐 V dávných dobách mnoho kultur věřilo, že Měsíc má přímý vliv na ženskou plodnost a menstruaci. Věřili, že přibývající a ubývající Měsíc má přímý dopad na menstruační cyklus a že ženy jsou nejplodnější během úplňku. Tyto souvislosti se potvrzují i v praxi pouhým pozorováním, např. délka cyklu ženy bývá shodná s lunárním cyklem.

👀 Sledovaly jste někdy, zda vaše dny přichází v určité fázi Měsíce? A že je to i proměnlivé? O toto téma možná zavadíte, pokud budete řešit početí miminka nebo potíže s menstruací.

👉 Cyklus bílého měsíce neboli cyklus „dobré matky“
Menstruace přichází okolo novu a ovulace kolem úplňku. Tento systém je oslavován ve většině náboženstvích a obřadech plodnosti. Setkává se při něm tvořivá síla měsíce a ženy, takže tvůrčí energie směřuje k početí dítěte nebo založení rodiny.

👉 Cyklus rudého měsíce neboli cyklus „zlé ženy“
Menstruace přichází v období úplňku a ovulace kolem novu. Tvůrčí energie nesměřuje k plození dětí (realizaci ve hmotě), protože k ovulaci dochází v období „temnoty“ novu. Tvůrčí energie je zcela zaměřena na vnitřní vývoj, na duševní „děti“ – projekty, rozvoj podnikání, kreativita v umění apod. V knize Rudý měsíc se můžete dočíst, že muži tento cyklus vnímají jako silnější a nekontrolovatelnější, proto bývá označován jako cyklus zlé ženy, moudré ženy, svůdkyně nebo šeredné čarodějnice, jež uplatňuje svou sexualitu na něco jiného než rození další generace. Ženy, které žily v cyklu rudého měsíce, byly vyloučeny z úplňkových obřadů a oslav ovulujících žen. Připomínaly totiž temnou stránku zářivého měsíce v úplňku.

🩺 Při nepravidelném menstruačním cyklu se v rámci přírodní léčby doporučuje chodit na procházku s pohledem na Měsíc. Ezo-kecy (?), ale fungují v praxi ✨

TAGS:


.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2023/07/Snimek-obrazovky-2023-07-26-152415.png); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); }