+420 737 828 104
info@terezacechova.com
Spolupráce ONLINE nebo osobně v Praze
Follow:

Nebezpečí parafínových svíček

Ne všechny svíčky jsou pro nás zdravé. 🕯 Některé jejich složky mohou mít nežádoucí účinky na naše zdraví. Mezi ně patří např. parafín.

 

Existuje spoustu druhů vosků, ze kterých může být svíčka vyrobena, knotů, díky kterým vám bude svíčka krásně hořet, a vůní, které vám zajistí i úžasný aromatický prožitek.

 

💡 Parafín je vedlejší produkt při destilaci ropy a má mnoho využití, přidává se třeba i do kosmetických produktů. Jde vlastně o kal, který se dále zpracovává a čistí pomocí rozpouštědel, bělí, obarvuje apod.

 

Kromě způsobu jeho „vzniku“ je problém i při jeho SPALOVÁNÍ 👇 
při hoření se uvolňují látky jako je benzen, toluen či aceton, známé karcinogeny (stejné chemikálie, které se vyskytují i v emisích nafty).
 
❓Kde hledat náhradu?
– sójový vosk
– kokosový vosk
– svíčky s dřevěným nebo bavlněným knotem bez olova či zinku
+ a vše pro jistotu volit bez parfemace
 
Výše zmíněné svíčky jsou cenově dražší, ale jistě chápete, proč 👆

 

TAGS:


.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.terezacechova.com/wp-content/uploads/2022/12/banner_newsletter.png); }.cata-page-title.cata-page-title-image.cata-use-overlay .page-header-wrap:before { background: rgba(0, 0, 0, 0.3); }